حفظ و بهبود سطح زبان انگلیسی چطور اتفاق می افتد

حفظ و بهبود سطح زبان انگلیسی چطور اتفاق می افتد

قبلا کلاس زبان می رفتم و سطح زبانم خوب بود ، الان مدتی است که کلاس نمیرم و سطحم افت کرده. چطور سطح زبان انگلیسی ام را حفظ کنم و یا بهبود ببخشم؟ خودم در خانه می توانم درس بخوانم و سطح زبانم را حفظ کنم؟

این ها سوالاتی است که گاهی برای زبان آموزان و گاهی برای والدین آن ها بوجود می آید. در ادامه به پاسخ این سوالات و راه کارهایی برای آن ها می پردازم. 

اگر می خواهید سطح زبان خود را بهبود ببخشید ، ابتدا باید بدانید در چه سطحی قرار دارید. اگر با سطوح زبان انگلیسی و میزان پیشرفت در هر سطح آشنا نیستید این مطلب را مطالعه کنید.

چطور سطح زبان انگلیسی ام را حفظ کنم؟

روزی که به کلاس زبان رفتید، شاید این موضوع برایتان اینقدر جدی نبود که تا کجا می خواهید پیش روید و اصلا هدفی از یادگیری زبان انگلیسی دارید یا نه؟ حداقل برای اکثر زبان آموزان من که کودک و نوجوان هستند ، اینطور بوده. 

اما حالا که سطح آن ها از مقدماتی و پیش از متوسط گذشته ، همواره به این موضوع فکر می کنند. اگر شما کسی هستید که همیشه با حضور در کلاس زبان آموزش می دید و حالا می خواهید بصورت فردی سطح زبان خود را حفظ کنید ، کار راحتی نیست اما نشدنی هم نیست.

یکی از علل رشد و پیشرفت زبان انگلیسی ، قرار گرفتن در محیطی است که همه چیز در آن مرتبط با زبان انگلیسی است. در اکثر کلاس ها و آموزشگاه ها مکالمات به زبان انگلیسی صورت می گیرد که این موضوع خوب است و موجب می شود در آن مدتی که شما در کلاس یا آموزشگاه حضور دارید همواره در حال مواجهه با انگلیسی باشید. 

حال اگر می خواهید خودتان محیطی فراهم کنید که سطح زبان انگلیسی خود را حفظ کنید باید بیشتر از زمانی که کلاس میرفتید، تلاش کنید.

زمانی که کلاس میرفتید ، معلمی بود که شما را اصطلاح کند و به سوالات شما پاسخ دهد، اما حالا برای پاسخ سوالات ، خودتان باید تلاش کنید و برای اصطلاح بعضی از نکات مانند رایتینگ و گاهی هم اسپیکینگ بهتر است با معلم یا مدرسی که مورد تاییدتان است همواره در ارتباط باشید. 


کلاس آفلاین چطور برگزار میشود


چطور محیطی فراهم کنم تا سطح زبانم افت نکند؟

هر کاری که علاقمند به انجامش هستید و زمان استراحت و تفریح انجامش می دهید ، سعی کنید با زبان انگلیسی توام شود. 

کتابخوان هستید ، گاهی داستان ها کوتاه انگلیسی بخوانید.

اهل موسیقی گوش کردن هستید ، سعی کنید موسیقی که برایتان جذاب و مهیج است را داشته باشید و بارها هر زمان که دوست دارید و حس شنیدن آن را دارید به آن گوش دهید.

فیلم ها و سریال ها بسیار کمک کننده هستند. 

مهم ترین نکته دسته جمعی انجام دادن یک عمل مشترک است. یعنی با دوستان و همکلاسی هایتان در ارتباط باشید و سعی کنید با هم مکالمه و مکاتبه انگلیسی کنید. در مکالمات انگلیسی و پیام های متنی ذهن شما همراه در تلاش است که از کلمات و قواعد درست در جهت رساندن مفهومتان به دیگران استفاده کند و این موثرترین روش برای پیشرفت سطح زبان است. 


بازی جذاب با کلمات


در نتیجه حفظ و بهبود سطح زبان انگلیسی فقط با زمان و تلاش چند برابر شما در مقایسه با رفتن به کلاس موثر خواهد بود. ضمن اینکه برنامه منظم و روتین برای مطالعه دارید نباید از زمان تفریح و استراحت در این راستا غافل شوید و سعی کنید ارتباط خود را با معلم زبان انگلیسی یا افراد مورد تاییدتان که در این حوزه دانش کافی دارند حفظ کنید. 

 

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
سمانه کنگرلو

سمانه کنگرلو

سمانه کنگرلو هستم ، مدرس زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان. خلاقیت در کار رو دوست دارم و بیشتر اوقات دنبال یادگیری و درست کردن چیزهای جدید هستم که بتونه در زمینه انتقال مفاهیم درسی مفید و جذاب باشه.

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *