هالووین چه جشنی است – زمان مناسب برای درک مطلب انگلیسی

هالووین چه جشنی است

در این مقاله توضیح مختصری درباره‌ی “هالووین چه جشنی است” داده شده و این یک فرصت برای مدرسین عزیز است. در واقع می‌تواند زمان مناسب برای تمرین درک مطلب انگلیسی باشد.

یکی از فعالیت هایی که معمولا در کلاس های زبان انجام می شود، خواندن متونی است که حاوی اطلاعاتی از قبیل فرهنگ، سنت، آداب و رسوم و جشن های کشور های مختلف است. تقریبا در اکثر کتاب‌های زبان انگلیسی (textbook) این متون وجود دارند و عموما برای زبان آموزان جالب هستند.

این متون کمک زیادی به درک مطلب و ریدینگ زبان‌آموزان می کند. لطفا از آن ها غافل نباشید. اگر میخواهید این متون جذابیت بیشتری برای زبان آموزان پیدا کند، آن ها را در فرصت و موقعیت مناسب خودشان بخوانید. حواستان به تاریخ مراسمات و جشن‌های بزرگ و مهم باشد و آن ها را از دست ندهید.

در این راستا می‌توانید از جشن هالووین که در 31 اکتبر (9 آبان) برگزار می شود و همچنین از این pdf با موضوع هالووین استفاده کنید.

هالووین چه جشنی است؟

هالووین یک جشن بسیار قدیمی است که ریشه تاریخی دارد و مهم ترین نماد آن کدو تنبل (pumpkin) است.

درک مطلب ویژه هالووین

در حدود 2000 سال پیش در کشور ایرلند، بریتانیا و شمال فرانسه کنونی سرزمینی بوده که افرادی (سلتیان باستان) در آن زندگی می کردند. آن ها سال نو را روز یکم نوامبر جشن می گرفتند و آن را ساوین نامگذاری کرده بودند.

در واقع سی و یکم اکتبر روز آخر تابستان و فصل برداشت بود. از آن به بعد وارد زمستان و فصل تاریکی و سرما می شدند. به خاطر شرایط سخت و سرد زمستان‌ها افراد زیادی جان خود را از دست می‌داند. همین امر موجب می‌شد تا به خرافه‌هایی معتقد شوند.

آن ها فکر می کرد در 31 اکتبر مرز روشنی و تاریکی از بین می روند و ارواح می توانند وارد دنیای زندگان شوند. آن ها معقتد بودند ارواح مرده در آن روز دوباره به زمین بر میگردند. این زمان فرصتی خوبی برای برخی افراد بود تا پیش‌بینی و پیش‌گویی آینده را انجام دهند. آن ها دور آتش می‌نشستند و لباس هایی از سر و پوست حیوانات می‌پوشیدند و سعی داشتند بخت و اقبال افراد را پیش‌بینی کنند.

عده‌ای غذا و نوشینی محیا می کردند و آن را پشت در می‌گذاشتند تا ارواح به خانه‌ی آن‌ها نیایند. حتی در راه‌ها و معابر نیز شمع‌های بزرگ و فانوس روشن می‌کردند تا ارواح مرده راه برگشت را پیدا کنند.

در سال ۴۳ بعد از میلاد، امپراتوری رم باستان بخش‌های اعظمی از قلمرو سلتیان را تصرف کرد و این رسم و سنت دستخوش تغییر قرار گرفت. در واقع اواخر ماه اکتبر مراسمی برای گرامی داشت مردگان برگزار می‌شد. این مراسم تبدیل به جشن مذهبی برای مسیحیان شده بود و نام آن از جشن ساوین به ال هالو ایو و بعد به هالووین تبدیل شد.

امروزه هالووین چه رنگ و بویی دارد؟

امروزه جشن هالووین دیگر رنگ بوی مذهبی ندارد و در سراسر جهان برگزار می شود.در این مراسم  فعالیت‌های مهیجی از جمله قاشق زنی (  Trick-or-Treat )، فانوس کدو تنبل ( Jack-O-Lanterns )، پوشیدن لباس های خاص هالووین ( Halloween Costumes )، روشن کردن شمع و آتش بازی انجام می شود.

امیدوارم این مطلب مفید واقع شود. لطفا تجربیات ارزشمندتون رو در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید.

منبع pdf

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
سمانه کنگرلو

سمانه کنگرلو

سمانه کنگرلو هستم ، مدرس زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان. خلاقیت در کار رو دوست دارم و بیشتر اوقات دنبال یادگیری و درست کردن چیزهای جدید هستم که بتونه در زمینه انتقال مفاهیم درسی مفید و جذاب باشه.

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *