کی آموزش انگلیسی به فرزندم بدهم؟

آموزش زبان انگلیسی به فرزند را از کی شروع کنم؟

یادگیری زبان دوم (انگلیسی) برای بیشتر پدر و مادرها دغدغه بوده، در این مقاله سعی کردم به این دغدغه بپردازم و به این سوال پرتکرار والدین درباره آموزش زبان انگلیسی پاسخ دهم. کی آموزش انگلیسی به فرزندم بدهم؟

به طور کلی والدین محترم به دسته تقسیم می شوند

دسته اول پدر و مادرهایی هستند که مهارت کافی در زبان انگلیسی دارند و سطح زبان آن‌ها بالاست، شاید عده‌ای از این افراد مدرس زبان انگلیسی باشند اما عده دیگر مدرس نیستند.

دسته دوم والدینی هستند که زبان انگلیسی را در سطح متوسط intermediate میدانند و می‌خواهند فرزند خود را در این راستا همراهی کنند.

دسته سوم والدین با انگیزه و دانایی هستند که می‌خواهند فرزند خود در را در این راستا کمک کند اما دانش بسیار اندکی از زبان انگلیسی دارند.

ایجاد اشتیاق و انگیزه اولین و موثرترین راه

اشتیاق به یادگیری در کودک

در ابتدا تفاوتی نمی‌کند جز کدام دسته هستید. ایجاد اشتیاق و انگیزه برای شروع و آموزش هر کاری لازم و ضروری است.

یادگیری زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست. پس اولین وظیفه پدر و مادرها بوجود آوردن انگیزه و اشتیاق در فرزندان است. پدر و مادرهای عزیز هرگز فرزند خود را اجبار به انجام کاری مخصوصا یادگیری نکنید.

اگر مشتاق این هستید که بدانید فرزندتان از کی می‌تواند تحت آموزش زبان انگلیسی قرار گیرد پاسخ بنده به شما این است؛ هر زمان که شما آماده اید!

قبل از اینکه از فرزندتان بپرسید آیا دوست دارد در کلاس زبان شرکت کند بنا به سن فرزند خود باید در او ایجاد اشتیاق و انگیزه کنید.

به عنوان مثال سن کودک شما بین 2 تا 5 سال است

وظیفه شما بازی کردن با کودک است. این بازی ها می تواند با زبان انگلیسی توام باشد که در او اشتیاق برای یادگیری زبان دوم را ایجاد کند.

اگر سن کودک شما بین 5 تا 8 سال است

می توانید غیر مستقیم با او از وفاید این آموزش صحبت کنید. به عنوان مثال یک کتاب داستان بسیار ساده‌ای که در آن تصاویر زیادی وجود دارد و البته به زبان انگلیسی هست را تهیه کنید و سعی کنید از روی تصاویر آن، با هم قصه بسازید و در بعضی لحظه‌ها سعی کنید از کلمات انگلیسی که در کتاب داستان آمده استفاده کنید و معنی آن را به کودک خود بگویید.

این کار را را می توانید با همان کتاب چندین و چند بار انجام دهید. حالا که توانستید داستان‌هایی از تصاویر یک کتاب خلق کنید وقت آن است که بدانید داستان اصلی نویسنده چیست؟ آن را درست حدس زده اید؟ حتی می توانید برای حدس درست داستان جایزه بگذارید. به کودک خود بگویید برای ماجراجویی در کتاب های انگلیسی نیاز به آموزش زبان انگلیسی دارد.

 دوره آنلاین در ESL land

شما با این روش

  1. کودک خود را علاقمند به کتاب و خواندن آن می‌کنید.
  2. قوه تخیل آن را پرورش می‌دهید.
  3. حتی قوه تخیل شما هم قوی‌تر می‌شود.
  4. اوقات خوشی را برای او و خودتان رغم زده‌اید.
  5. در او ایجاد انگیزه و شاید نیاز به آموختن زبان انگلیسی کردید.

برای تماشای این ویدیو در YouTube کلیک کنید

اگر سن فرزندتان بین 8 تا 10 سال است

می‌توانید با استفاده از اپلیکشن‌های انگلیسی این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که بازی‌های کامپوتری هم باید زیر نظر شما انجام شود. پس نمی توانید به فزندتان گوشی و یا تبلت دهید و بگویید برو بازی کن.

سطوح زبان انگلیسی

توصیه بسیار مهم بنده این است که گوشی یا تبلت در اختیار فرزندان زیر 8 سال خود قرار ندهید.

اگر سن فرزند شما بیشتر از 10 سال است

می‌توانید از وفاید و نیاز یادگیری آموزش زبان انگلیسی با او صحبت کنید و نظرش را راجع به این موضوع بدانید و باهم به گفتگو بپردازید. در خلال این کار می توانید از تکنیک هایی هم کمک بگیرید.

مثلا با هم بخشی از یک انیمیشن که مورد علاقه فرزندتان هست را به زبان انگلیسی ببینید یا باهم یک فیلم کوتاه آموزشی با موضوع خاص (خرید، پیکنیک و …) بپردازید. سعی کنید کلماتی که در آن فیلم استفاده شده را با هم در شرایط واقعی استفاده کنید و یاد بگیرید.

برای انجام این کار شما نیاز به دانش زبان انگلیسی دارید. شاید این تمرین باعث انگیزه در شما برای یادگیری شود. چرا که یادگیری در هر سنی شیرین است و باعث اعتماد به نفس می‌شود و حس مفید بودن به شما می‌دهد.

با دوره enjoy the time فرزندتون رو علاقمند به آموزش انگلیسی کنید

ایجاد اشتیاق و انگیزه اولین وظیفه والدین محترم و مدرسین برای شروع یادگیری است. شما با توجه به سن فرزند، جنسیت و علایق او و شرایط خانوادگی می‌توانید در او ایجاد انگیزه و نیاز کنید.

 

 

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
سمانه کنگرلو

سمانه کنگرلو

سمانه کنگرلو هستم ، مدرس زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان. خلاقیت در کار رو دوست دارم و بیشتر اوقات دنبال یادگیری و درست کردن چیزهای جدید هستم که بتونه در زمینه انتقال مفاهیم درسی مفید و جذاب باشه.

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *