معرفی بازی برای مرور گرامر زبان انگلیسی – شماره یک

بازی جنگا و خلاقیت در تمرین مکالمه

بازی با جنگا و زبان انگلیسی. جنگا یا همان برج هیجان یک بازی حرکتی است که تمرکز بالا می‌خواهد. من سعی کردم با برج هیجان و فراهم کردن محطیی که تمرکز بالا در آن مشکل است، زبان‌آموزان را به چالش بکشم. این مقاله به معرفی بازی برای مرور گرامر زبان و یا مکالمه هایی که قبلا یاد گرفته شده پرداخته، این بازی در کلاس من با استقبال خوبی مواجه شد و همراه با زبان‌آموزانم لحظات خوشی را گذراندیم.

وسایل مورد نیاز 

جنگا(برج هیجان)، تایمر(که می توانید از گوشی موبایل استفاده کنید)

  • شاگردها را به گروه‌­های دو یا سه نفره تقسیم کنید.

 توجه کنید در یک گروه­ شاگرد ضعیف، متوسط و قوی باشد. به نوعی در گروه‌­ها تعادل را رعایت کنید و سعی کنید این کار را خودتان انجام دهید.

نکته دیگری که خوب است مد نظر داشته باشید این است که برای ارتباط بیشتر بین بچه­‌ها و تعامل آن‌ها سعی کنید افرادی که باهم صمیمیت بیشتری دارند در یک گروه نباشند.

این کار دو مزیت دارد؛ اول یک رقابت بین افرادی که باهم دوست هستند ایجاد کردید. دوم شرایطی را برای تعامل بیشتر دیگر همکلاسی ‌ها بوجود آوردید.

در اینجا ذکر این نکته هم ضروری است که با توجه به شرایط کلاس و شناختی که قبلا از زبان‌آموزتان دارید گروه ­بندی را انجام دهید.

چگونگی انجام بازی

  • جنگا روی میز شما در وسط کلاس قرار می گیرد. جایی که همه بتوانند آن را به راحتی ببیند و هیجان بازی را حس کنند.
  • هر گروه نود ثانیه فرصت دارد.
  • هر گروه یک نفر را برای خارج کردن بلاک‌ها از جنگا انتخاب می‌کند. یک نفر دیگری برای جواب دادن به سولات پشت سرهم شما انتخاب می‌شود. نفر سوم هم می تواند هم به نفر اول کمک کند و هم به نفر دوم. برای مثال اگر بازی به جای حساس و پر استرسی رسید که نفر اول قادر به خارج کردن بلوک از برج نبود این شخص به کمک هم گروهی خود می‌آید و اگر شخص دوم قادر به پاسخ سوال شما نبود، شخص سوم به کمک هم گروهی‌اش می‌آید.
  • طی نود ثانیه شمارش کنید چند سوال پرسیدید.
  • طی نود ثانیه از سایر بچه‌ها بخواهید که تعداد حرکات دوستانشان را در برج هیجان شمارش کنند.
  • نهایتا مجموع سوالات و تعداد حرکات را برای همه گروه‌ها روی تخته بنویسید.
  •  در آخر گروه برنده مشخص می‌شود و مورد تشویق قرار می گیرد.

برای بالا رفتن هیجان بازی نیز می توانید به مدت نود ثانیه موزیک پخش کنید.

نکته بسیار مهم: تشویق کردن گروه برنده را حتما انجام دهید حتی اگر فرصت کافی ندارید و زمان کلاس شما به پایان رسیده از این امر غافل نشوید. زیرا در آموزش تشویق امری بسیار مهم است. 

معرفی بازی برای مرور زبان انگلیسی – شماره دو

انعطاف پذیری این بازی

این بازی کاملا قابل انعطاف است و می‌توانید قوانین خودتان را داشته باشید و از آن استفاده کنید. مثلا بجای اینکه بازی طی نود ثانیه برای یک گروه برگزار شود، طی سه دقیقه برای دو گروه در جریان باشد و یا هر چیز دیگری که شما با توجه به کلاسی که دارید دوست دارید و صلاح می‌بینید انجام دهید.

بازی با جنگا و زبان انگلیسی در منزل

والدین محترم هم می‌توانند این بازی مهیج را با فرزندانشون انجام بدنند. شما می توانید به جای پرسش گرامر یا مکالمات از فلش کارت‌ها برای مرور مطالب انگلیسی استفاده کنید.

این اولین مقاله برای معرفی بازی برای مرور گرامر زبان و مکالمه بود.

با من همراه باشید  

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
سمانه کنگرلو

سمانه کنگرلو

سمانه کنگرلو هستم ، مدرس زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان. خلاقیت در کار رو دوست دارم و بیشتر اوقات دنبال یادگیری و درست کردن چیزهای جدید هستم که بتونه در زمینه انتقال مفاهیم درسی مفید و جذاب باشه.

ممکن است همچنین دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *